Gada laikā Rīgas Cirks, kurš celts 1888.gadā uzņem aptuveni 80 000 skatītāju. Kopš pašiem pirmsākumiem cirks ir bijis viena no pirmajām un galvenajam masu izklaides vietām pilsētā, jo ēka izvietota pašā pilsētas centrā.

n   n
 

 

 

Šī iemesla dēļ ēku izmantoja ne tikai cirka izrāžu demonstrēšanai, bet arī citiem pasakumiem. Piemēram, 1890.gadā cirka manēžā notika Ernesta Vīgnera kora koncerts.   Cilvēki šo ēku uztver tikai kā vietu, kurā notiek košas cirka izrādes.Šo un daudz ko citu interesantu un aizraujošu var uzzināt ekskursijā pa cirku.

n   n

 Ekskursijas ietvaros piedāvājam iespēju nokļūt cirka aizkulisēs un uzzināt daudzus interesantus faktus par māksliniekiem, kurus uz foajē sienām uzgleznojusi mūsu māksliniece Ludmila Gaideliene  un veido Latvijas cirka vēstures zelta lappuses.  

n  

Par to sasniegumiem un lomu pasaules cirka vēsturē. Par viesmākslinieku ikdienu, ierodoties un dzīvojot Rīgas Cirkā agrāk un mūsdienāš. Kādam- cirks ir dzīve, Jums- tas būs košs piedzīvojums! Piesakoties saulaicīgi, papildus ekskursijas pamatdaļai- specialista stāstījumam par Rīgas cirka ēku, māksliniekiem un interesantiem vēsturiskiem faktiem, ir iespējams pieteikt arī mākslinieku uzstāšanos – mini cirka šovu, kuru būs iespēja ne tikai noskatīties, bet arī aktīvi piedalīties! (šis pakalpojums ir par papildus samaksu, kas iepriekš jāsaskaņo ar ekskursijas vadītaju).

n

 

 

Ekskursijas laiku un datumu lūdzam saskaņot iepriekš zvanot pa tālruni: +371 67213479 vai rakstot uz e-pastu:cirks@cirks.lv  

Ekskursijas cena - sākot no 15 EUR 


Liels paldies žurnālām DETKI.lv (№1 /69/ 2011)  par tekstu. Paldies par foto Vitālijam Braginam.

Rīgas Cirks

LV |   ENG |  RU