lv ru en ee lt

Rīgas Cirks

03.jūlijā Rīgas Cirkā manēžā notiks Ķīnas akrobātu un tradicionālās mākslas performance. lasīt...

 


Rīgas cirks piedāvā iespēju apmeklēt vasarā īpašu interaktīvu pasākumu - Bērnu rīts!

Bērnu rīts Rīgas Cirkā - tas ir vēsturiskajai, unikālajai Rīgas Cirka ēkai un Latvijas cirka mākslas vēsturei un sasniegumiem veltīts pasākums.

Jums tiks piedāvāta aizraujoša ekskursija pa Rīgas cirka ēku, kas ir valsts nozīmes kultūras objekts. Tā ir vienīgā cirka ēka visā Rietumeiropā, kas 125 gadu garajā mūžā nepārtraukti piedāvā tradicionālā cirka mākslu. (vēl...)


No 10. līdz 13.jūlijam Rīgas Cirkā notiks starptautiksais bērnu un jaunatnes cirka festivāls "BRĪNUMU PILNA PASAULE 2015"

Turpinot attīstīt labas cirka tradīcijas, sekmēt jauno mākslinieku pieredzes apmaiņu un savstarpējo sakaru nodibināšanu starp Latviju, Eiropu un citu pasaules valstu topošajiem cirka māksliniekiem, Rīgas Cirks organizē Starptautisku bērnu un jaunatnes cirka festivālu "Brīnumu pilna pasaule".

FESTIVĀLA NOLIKUMS (doc.) 

PIETEIKUMA ANKETA (doc)

Festivālā piedalās jauni, talantīgi bērni un jaunieši no dažādām pasaules valstīm, kas demonstrē savu talantu un sacenšas par laureātu tituliem. 

Jau daudzus gadus Rīgas Cirks ne vien rīko regulāras cirka programmas, bet līdzās tam  atrod laiku un iespējas organizēt  dažādus cirka mākslas festivālus. Tradicionālākais no tiem ir starptautiskais jauno un topošo  cirka mākslinieku  festivāls-konkurss, kurš  jau astoto reizi notiek ar nosaukumu  “Brīnumu pilna pasaule” . Regulāri šajos festivālos ir pārstāvētas  7-12 dažāda valstis.  Šovasar festivāls notiks  jūlijā  ar četrām atšķirīgām izrādēm. Piektdien, 10.jūlija vakarā pulksten 18:30 – festivāla atklāšanas izrāde, sestdien,11.jūlijā pulksten 13:00 un svētdien, 12.jūlijā pulksten 16:00 – divas dažādas kunkursa izrādes, pirmdien, 12.jūlijā pulksten 18:30 – festivāla uzvarētāju un labāko mākslinieku galā izrāde. 
Interese par Rīgas festivālu  ir ļoti liela un noturīga, visa gada garumā regulāri Rīgas Cirkā tiek iesūtīti pieteikumi dalībai festivālā. Lielā interesentu skaita dēļ vispirms tiek rīkota  iesūtīto pieteikumu dalībnieku atlase, ko tradicionāli veic  erudītākie un autoritatīvākie  profesionālie cirka mākslinieki, kas attiecīgajā laikā atrodas  viesirādēs Rīgas Cirkā.